Choď na obsah Choď na menu
 


Čo potrebuje prvák

9. 2. 2016

Zoznam školských potrieb, ktoré je nutné dieťaťu zabezpečiť pred nástupom do školy, rodičia dostanú pri zápise do základnej školy. Každá škola môže mať vlastné požiadavky a špecifiká. Zároveň sú rodičia informovaní i o poplatkoch, v prípade, že niektoré školské potreby objedná a zabezpečí škola sama.

 

Naša škola ponúka zakúpenie školských pomôcok v sume 15€. V tejto sume sú zahrnuté: predpisové zošity k šlabikáru, zošity, slovník, výkresy, farebné papiere, ceruzky, voskovky, pastelky, plastelína, vodové farby, štetec.

 

Dieťa bude potrebovať ďalšie školské potreby a pomôcky, tie však budú musieť rodičia zabezpečiť sami. Sú to: aktovka (školská taška), peračník, pero (triedna učiteľka presne odporučí, ktorý typ pera je pre dieťa najvhodnejší, najviac používané je pero Tornádo a klasické bombičkové pero), handrička na utieranie pera, guma, strúhadlo, pravítko, nožnice, obaly na zošity, box (dosky) na zošity, prezuvky, vrecúško na prezuvky, odev na telesnú výchovu (úbor na cvičenie, tričko, ponožky, športová obuv najlepšie s bielou podrážkou), vrecúško na telesnú výchovu, potreby na výtvarnú výchovu (plastový pohárik, obrus na zakrytie stola, tyčinkové lepidlo - to všetko v škatuli od topánok).

 

Všetky pomôcky musí mať dieťa podpísané!

 

Bližšie informácie dostanete tu.

 

Zdroj: Centrálny informačný portál rezortu školstva: www.iedu.sk